«Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України, а саме в Рівненської області» – ключова тема семінару, що відбувся 5-6 березня 2018 року у Рівному.
Ініціаторами та співорганізаторами навчання з енергоменеджменту виступили громадські організації ECO Project Group, керівник – Алла Лосік та Центр Економіко Правової Підтримки, президент – Валерій Веремчук. Великі та середні промислові підприємства Рівненщини мають змогу здобути знання і практичні навички з ефективних європейських практик енергоменеджменту.
Учасники проявили високий рівень знань у технічному напрямку, однак вони не завжди володіють управлінськими навичками. Тож головною ідеєю семінарів стало – поєднати практичні знання учасників та управлінські вміння.
«Для нас є вкрай важливим якнайшвидше опанувати нові методи управління підприємствами з точки зору ефективного використання енергетичних ресурсів, адже це суттєво впливає на собівартість продукції, виготовленої підприємством. А це, у свою чергу, дає ту конкурентну перевагу для підприємства, можливість економити та бути конкурентоспроможним на ринку» – зазначив один із учасників навчання, керівник підприємства «Вілліс», Жабчик Сергій.
Система енергоменеджменту це комплекс заходів, які зводяться до ключової моделі: плануй-впроваджу-аналізуй – застосовуй. Кожен етап має свої цілі та завдання. Ключовим моментом є освоєння методології послідовних дій з контролем досягнення поставлених цілей за допомогою системи показників-індикаторів. Впровадження енергоефективності відповідно до стандартів ISO 50001 допомагає організаціям економити грошові кошти, а також ресурси і сприяє зниженню викидів парникових газів та інших шкідливих емісій,. Та допомагає компаніям в більш ефективному використанні енергії за допомогою розробки систем енергетичного менеджменту (EnMS). В основі ISO 50001 лежить модель безперервного вдосконалення системи управління, також використовується при розробці інших відомих стандартів, таких як ISO 9001 або ISO 14001.
Під час навчань енергетики підприємств мали практичні кейси, які презентував міжнародний експерт Ерік Гудберг та навчав, яким чином наші підприємці можуть досягнути таких же високих результатів, як європейські партнери.
Чим такі навчання є важливими для нашого Рівненського регіону та України загалом! Зменшуючи енергопотреби, ефективно використовуючи ресурси, підприємство здатне вплинути на собівартість своєї продукції, що в кінцевому результаті дає можливість звичайному мешканцю споживачу нашого регіону отримати якісну продукцію, за меншою ціною, ніж в інших регіонах, а то й взагалі в світовому масштабі.
Чи це можливо?
Так. Як це діє. При виготовленні якоїсь продукції, наприклад, макаронних виробів, затрати на їх створення включають енерговитрати, які є дорого вартісними, що формують до 50% вартості готової продукції. Якщо підприємство запроваджує енергоощадність (сучасне обладнання, контроль за споживанням енергії – моніторинг, звітність, автоматичний збір даних, енергомодернізація, наявність відповідальних осіб – енергоменеджери, проведення енергоаудиту, запровадження енергетичної політики підприємства, поставленні цілі та показники ефективності) це дає можливість зменшити собівартість продукції від 10 до 30 %. У кінцевому результаті ми як споживачі маємо можливість купити якісну та дешеву продукцію. Те, про що ми мріємо – реально. Ключове – знати як це зробити.
На завершення навчання, експерти відвівали одне із харчових підприємств міста Рівне і на практиці продемонстрували, як може діяти комплексна система з енергоменеджменту.
У вересні плануємо продовжити навчання для підприємств Рівненщини, де будуть вже детально розгадатись всі елементи енергоменеджменту. Практичний семінар буде проводитись для підприємств лідерів, з врахуванням їх цілей, можливостей та обмежень. Тож, будемо раді вашій участі у цьому семінарі. За детальною інформацією, звертайтесь за тел. +38067 115 35 35 чи +38067 360 33 61 або пишіть на електронні скриньки allalosik@gmail.com valeriyve@gmail.com